NIEUWSBRIEF 2022 – nr. 2

Geleidelijk aan gaat er weer van alles open; de horeca, theaters, winkels enz. Het is nu nog beperkt maar de signalen lijken positief voor verdere openstelling van onze maatschappij. Wel zijn de besmettingen nog onvoorstelbaar hoog. Dat betekent dat we met elkaar toch nog voorzichtig moeten zijn.

Hieronder de zaken waarover we u als bewonersvereniging graag willen informeren.

 1. Sphinx Debatcentrum: dinsdagavond 22 februari 2022
 2. Nieuwe wijkgebonden medewerker gemeente Maastricht
 3. Wandeling gevelstenen Jekerkwartier in april 2022
 4. Verdere bewoners informatie

1. SPHINX DEBATCENTRUM: DINSDAGAVOND 22 FEBRUARI 2022

In ons huis zijn we thuis. Maar ook tussen de huizen willen we ons thuis voelen. In de straten, parken en wijken. Daar liggen niet alleen stenen, maar ook de verhalen over ons eigen leven. Sphinx vraagt zich daarom af: wat maakt onze buurt mooi en wat maakt ze juist lelijk? We praten er over met inwoners van Wolder, De Heeg en Jekerkwartier en deskundigen.

Locatie – Muziekgieterij

Programma  19.00 – 22.00 uur 

 • Welkom door Sander Kleikers en vervolgens Gesprek met drie buurtbewoners
 • Reflectie met:
  • Chris Meijs (voorzitter BuurtBalans)
  • Floor van Spaendonck (dir. Bureau Europa, platform architectuur en design)
  • Piet Joosten (directeur RO groep, vastgoedontwikkelaar)
  • Rémy Kroese (eigenaar Dear Hunter, onderzoekt gebruik openbare ruimte)
 • Dit is een eerste gespreksavond over het onderwerp “Voel jij je thuis, buitenshuis?”. Een avond waar eerst 3 buurtbewoners geïnterviewd worden en vervolgens wordt er hierover uitgebreid gesproken. De gesprekken worden gemodereerd door Sander Kleikers.
 • Vanuit het Jekerkwartier zal Henk van de Voort aan deze avond deelnemen. Henk is medeoprichter van onze bewonersvereniging en oud-bestuurslid.

Wij hopen dat veel bewoners deze avond naar de Muziekgieterij zullen gaan.                Aanmelden via:   https://muziekgieterij.stager.nl/web/tickets/111134814

 

2. NIEUWE WIJKGEBONDEN MEDEWERKER GEMEENTE MAASTRICHT

Sinds enige tijd is Rob Pelzer onze wijkgebonden medewerker. Om u een idee te geven wat een wijkgebonden medewerker allemaal doet: Zie de link op onze website: https://bewonersjekerkwartier.nl/de-wijkagent-en-gemeenschappelijke-veiligheidszorg/wijkgebonden-medewerker/

3. WANDELING GEVELSTENEN JEKERKWARTIER IN APRIL 2022

In de laatste week van april willen wij graag een wandeling door het Jekerkwartier organiseren. Hierbij alvast wat achtergrond.

Kennis in codes                                                                                                                “Kint geer eur eige stad” vroeg Edmond Jaspar ons in de titel van zijn gelijknamige boek uit 1936 (https://www.delpher.nl/nl/boeken/viewcoll=boeken&identifier=MMKB06:000002883:00027).

Kennen wij ons eigen Jekerkwartier? Niemand kan volmondig “ja” antwoorden. Zoals nieuwe bewoners er jaren over doen hun weg te vinden, vinden mensen die hier al 70 jaar wonen nog nieuwe hoekjes en hoekige weetjes.                                                                Ons Jekerkwartier leer je best wandelend beter kennen. Een gids kan je rondleiden en vertelt over wat je ziet of over de geschiedenis van wat je niet meer kunt zien.

Wie met zijn tijd meegaat laat zich leiden door QR-codes. Wie ze kan lezen ontdekt informatie die steenhouwers vroeger in gevelstenen kapten. Onlangs zijn panden met gevelstenen voorzien van dergelijke codes. Zo’n code geeft toegang tot wetenswaardigheden over steen en pand waarin die prijkt.

Een fraaie wandeling langs de gevelstenen in ons kwartier vind je onder https://kijkeensnaarboven.nl/gevelstenen-routes/jekerkwartier.

De ontsluiting van kennis over de gevelstenen is een initiatief van ons lid Ad Veenhof. Zou het niet mooi zijn als hij of een van zijn collega’s ons wandelend langs onze gevels gidst als covid dat weer toestaat?

4. VERDERE BEWONERS INFORMATIE

A. Onlangs stond er een artikel in De Limburger over nieuwbouwplannen van de Hogeschool Zuyd. De huidige gebouwen van zowel het conservatorium als de toneelacademie zullen dan een andere bestemming gaan krijgen. Zie: https://bewonersjekerkwartier.nl/2022/02/03/toneelschool-en-conservatorium-van-monumentale-panden-in-centrum-maastricht-naar-nieuwbouw/

B. Artikel in De Limburger d.d. 11/02/2022: Maastricht pakt overlast van fout gestalde fietsen steviger aan: ‘We zien duidelijk resultaat’. Zie voor de tekst: https://bewonersjekerkwartier.nl/2022/02/11/maastricht-pakt-overlast-van-fout-gestalde-fietsen-steviger-aan-we-zien-duidelijk-resultaat/

C. Er wordt steeds meer gebruik gemaakt van deelauto’s. Vandaar dat wij u graag willen informeren over de locaties van de deelauto’s in Maastricht. Zie: https://bewonersjekerkwartier.nl/2022/02/03/overzicht-deelauto-in-maastricht-stand-van-zaken-11-jan-2022/