NIEUWSBRIEF 2021 – nr. 3

Hierbij weer enkele wetenswaardigheden over het reilen en zeilen in het Jekerkwartier.

 1. Schooltuin open zondagmiddag 5 september – Struinen in de tuinen
 2. Overlast Stadspark en Tapijnterrein
 3. Conclusies onderzoek leerlingen Bernard Lievegoed College
 4. Stadspark: bronzen haan
 5. Milieuzone
 6. Corona informatie

 1. Schooltuin open op zondagmiddag 5 september – Struinen in de tuinen.      De Schooltuin in het Lang Grachtje zal deze zondag tussen 13.00 – 17.00 uur toegankelijk zijn voor publiek. Eenieder die geïnteresseerd is, kan die middag een kijkje komen nemen. Dit in het kader van de actie ‘Struinen in de tuinen’.                           Persbericht De Limburger d.d. 13 augustus 2021:                                            26 Maastrichtenaren zetten hun tuinen op zondag 5 september open voor buurtgenoten, die hier kunnen genieten van optredens van podiumkunstenaars van divers pluimage. Ze stellen hun buitenruimte beschikbaar als podium voor lokale artiesten: dichters, theatermakers, percussionisten en singer-songwriters. De tuinen liggen over de hele stad verspreid. Iedereen is welkom, reserveren niet nodig; alle acts vragen pay what you can-entreeprijzen. Elke act is tussen 12.00 en 17.00 uur drie keer te zien. Meer informatie over het programma is te vinden op www.struinenindetuinen.nl.
 2. Overlast Stadspark en Tapijnterrein.                                                         Afgelopen maanden hebben omwonenden van het Stadspark en het Tapijnterrein veel overlast ervaren. Vaak betreft het groepen jongeren die samenkomen met luide muziek en nogal hard praten. Vooral ’s nachts is dit buitengewoon hinderlijk. De politie wordt dan vaak gebeld en die komt dan een einde maken aan deze overlast. Bewoners zijn een actie gestart: zij willen graag een structurele oplossing voor dit probleem. BJK zal deze problematiek bespreken binnen haar contacten met de gemeente.
 3. Conclusies onderzoek leerlingen Bernard Lievegoed College
  Vlak voor de zomervakantie hebben enkele leerlingen van het Bernard Lievegoed College een onderzoek gedaan naar onze wijk. De conclusies kunt u vinden op onze website.
 4. Stadspark: bronzen haan
  Zoals in onze vorige nieuwsbrief vermeld, zal na de zomervakantie (waarschijnlijk in september) de bronzen haan teruggeplaatst worden. BJK wil hier graag een feestelijke gelegenheid van maken en zoveel mogelijk bewoners uitnodigen om hierbij aanwezig te zijn. Zodra de datum bekend is, nodigen we u allen uit.
 5. Milieuzone                                                                                                  Milieudefensie wil graag dat er een zo groot mogelijke milieuzone gerealiseerd wordt. Hiertoe is men een petitie gestart, die door vrijwel alle buurtnetwerken w.o. ook BJK, wordt gesteund. Doe mee en teken de petitie : milieuzonemaastricht.nu
 6. Corona informatie                                                                                                     In het Corona-overleg met de gemeente is verzocht vanuit de gemeente extra informatie te geven over de huidige stand van de Coronamaatregelen. Zowel bij bewoners, bezoekers en bedrijven blijkt onduidelijkheid te bestaan over wat nog geldt en waar we ons aan moeten houden, of niet meer.  De gemeente zal dit oppakken. Na het zomerreces zal zij extra informatie via de verschillende kanalen verspreiden. Ook is door “Vrijthof BinnensteBuiten” per brief verzocht om extra aandacht voor handhaving van de regels bij de tijdelijke terrassen. Ter informatie over de tijdelijke Coronaterrassen: die (zouden) moeten vervallen als de    1,5 m maatregel vervalt.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *